prezenty świąteczne

WYJĄTKOWE PREZENTY ŚWIĄTECZNE, KTÓRE POLECAM DLA DZIECI NA MIKOŁAJKI I ŚWIĘTA

Od połowy listopada obserwuję jak z dnia na dzień jesteśmy bardziej zasypywani listami z pomysłami na świąteczne prezenty. Na wielu portalach internetowych, blogach znajdujemy rady na to, jakie wyjątkowe prezenty możemy kupić. Gdziekolwiek spojrzymy wszędzie widzimy promocje i przeceny czy to na książki, czy to na zabawki albo kosmetyki. Wszystko po to, żebyśmy zdążyły na czas kupić świąteczne prezenty. Im droższe, tym lepiej. Bo przecież trzeba się pokazać. Tylko po co?

Czy drogie prezenty są najważniejsze dla naszych dzieci? Czego dzieci tak naprawdę potrzebują? Czy dzieci potrzebują klocków lego za 250 zł, a może najnowszego smartfona?

Oto moja lista wyjątkowych prezentów dla dzieci. Postanowiłam przypomnieć Ci w niej o tym co jest najważniejsze do budowania relacji z dzieci:

  1. Czułość to prawdziwy hit! Dzieci uwielbiają czuć, że je kochamy. Lubią gdy przykrywamy je kołądrą, tulimy do siebie, czytamy im bajkę na dobranoc – a to już kompletne szczęście. Dlatego przytulaj, mów, że je kochasz i dawaj buziaki.
  • Rozmowy z rodzicami – dzieci lubią, gdy rodzice rozmawiają z nimi życzliwie oraz interesują się ich problemami. Lubią również pogawędki o niczym jak i wieczorne podsumowania dnia. Dzieci uwielbiają być słuchane. Dlatego rozmawiaj z dzieckiem jak najwięcej i słuchaj tego, co chce Ci powiedzieć.
  • Zabawa – dzieci lubią zabawy z rodzicami, nie tylko na świeżym powietrzu, ale i w domu grać w gry planszowe. Lubią oglądać bajki wtulone w rodziców. Dlatego zagraj w ulubioną grę planszówkę albo po prostu pobaw się w chowanego. Zrób wszystko by w ten wyjątkowy czas uśmiech z twarzy dziecka nie znikał.
  • Pomaganie – dzieci lubią pomagać rodzicom przygotowywaniu posiłków oraz w sprzątaniu. Dzieci lubią czuć się naprawdę potrzebne, a wspólne wykonywanie obowiązków naprawdę zbliża. Dlatego zachęcaj dziecko by Ci pomagało. Nie odrzucaj tego, że chce Ci pomóc. Proponuj mu wspólne wykonywanie drobnych zadań. Niech ułoży sztućce na stole, rozłoży talerzyki, szklanki albo przystroi choinkę według własne pomysłu, niekoniecznie modnie.
  • Wspólne posiłki – dzieci uwielbiają jeść wspólne posiłki. Dlatego zadbaj o to, by trakcie mikołajek oraz świąt panowała radosna atmosfera. Nawet jeśli jakieś danie Ci nie wyjdzie, nie przenoś swojego negatywnego nastroju na stół świąteczny.

Święta to magiczny czas. Pamiętaj o tym, że zanim wkręcisz się w kupowanie dzieciom drogich prezentów, najwięcej radości małym dzieciom sprawią drobne rzeczy. Bo dzięki nim dzieci czują się kochane.

Tags: No tags

2 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *