Ptaki lecą nad niebiem

GŁUPCZE, CZY TY NAPRAWDĘ DAJESZ OWSIAKOWI?

 

Już wyjaśniam, dlaczego rozpoczynam ten tekst z grubej rury, już w niedzielę odbędzie się 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej. Cała Polska będzie grała z Jurkiem Owsiakiem. Szkoda tylko, że nie wszyscy będą grać w jednej drużynie, tylko będą Jurkowi Owsiakowi wbijać szpile… 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jest najlepszą okazją do, aby zrobić coś dobrego, zaangażować się w osiąganie wspólnego celu.

SKĄD TEN HEJT NA OWSIAKA?

Czytam te wszystkie negatywne komentarze, które kierowane są wobec Jurka Owsiaka i nie mogę w to uwierzyć. Za każdym razem, kiedy widzę: „krętacz”, „złodziej”, „żebrak” i „idiota”, otwieram oczy ze zdziwienia. Skąd ten hejt na Jurka Owsiaka? Dlaczego pomaganie innym nie jest traktowane jak coś dobrego i ważnego, jak zwykły ludzki odruch, tylko jak obowiązek? Czy są jakiekolwiek granice przyzwoitości? Ludzie opanujcie się.

Kiedy zaczęłam interesować się kim jest przeciętny hejter, szczena mi opadła. Dotarłam do raportu „Wilki i owce”, międzynarodowej organizacji Global Dignity przygotowany pod patronatem Biura Rzecznika Praw Dziecka i wynika z niego jasno że:

Aż 20% dzieci w wieku 12-24 lat zajmuje się hejtowaniem innych.  Częściej są nimi chłopcy  i mężczyźni. Według tego samego raportu, są to osoby niezadowolone ze swojej obecnej sytuacji, są niezadowolone, czują się nieszczęśliwe, smutne, opuszczone samotne. Mają niskie poczucie własnej wartości. Hejtują ponieważ szukają kogoś kogo mogą obarczyć winą swoje niepowodzenia, wychodzą z założenia: „ jest mi źle, więc Tobie też ma być źle” albo i tu Cię zaskoczę… robią to dla zabawy.

NAPRAWDĘ CIEBIE TO NIE DOTYCZY? SERIO?

Są osoby, które nawet, gdy wspierają działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, twierdzą, że: „mnie to nie dotyczy”.  Bo nie mają chorego dziecka, bo nie mają dzieci…. bo nie rozumieją tego co czują rodzice chorych dzieci i wcześniaków.

Aby to zrozumieć wystarczy przejść się po oddziale szpitala i zobaczyć ból, cierpienie i dramatyczną walkę o życie dzieci. Mały Kubuś urodził się w 28 tygodniu, ważył 540 g w dniu narodzin. Był słaby do czwartego miesiąca życia, w trakcie leczenia korzystał ze sprzętu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zuzia urodziła się ze schorzeniami reumatologicznymi, a w drugim roku życia zaczęła chorować na zapalenie stawów. Gdyby nie korzystała ze sprzętu kupionego przez WOŚP, dziś nie byłaby taką gadułą, ciekawą świata.

WOŚP pomaga również zdrowym dzieciom. Jestem mamą zdrowego pięciolatka, pełnego życia. Zaraz po narodzinach miał wykonane przesiewowe badanie słuchu sprzętem kupionym przez WOŚP.Czy wiesz ile jest takich dzieci, które mają przeprowadzone z pozoru tak niewielkie badanie?

Działania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie skupią się na tylko na kupieniu sprzętu, który uratuje życie nie jednemu dziecku. Fundacja prowadzi też programy w szkołach „Ratujemy i uczymy ratować”. Dzięki nim dzieci w klasach 1-3 uczą się udzielania pierwszej pomocy. Jeśli nadal twierdzisz, że Ciebie to nie dotyczy, życzę Ci, abyś żył wolny od chorób, wypadków i wszystkich negatywnych rzeczy. Abyś przeżył idealne życie, bez bólu i cierpienia.

A na koniec mogę powiedzieć tylko tyle:

Dziękujemy Ci, Jurek Owsiak
Czyńmy dobro, choć raz do roku bądźmy lepszymi ludźmi.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *