smutna kobieta

SAMOTNOŚĆ – O NIEJ GŁOŚNO SIĘ NIE MÓWI

Salon. Młoda kobieta siedzi na kanapie. Obok niej w kojcu bawi się prawie roczniak.  Kobieta ogląda kolejną, powtórkę serialu. Cisza. Nagle rozlega się pisk podobny do miauczenia kota.  Kobieta nie reaguje. Zamiast podejść do dziecka, odwraca wzrok w stronę ekranu telefonu. Ogląda zdjęcia znajomych z Facebooka ze łzami w oczach.  Na każdym z nich widzi uśmiechnięte twarze. Dziecko zaczyna płakać głośniej. Po kilkunastu minutach matka podchodzi.

 

Kawiarnia. Młoda dziewczyna, licealistka. Spokojnie siedzi przy stoliku. Właśnie pisze do swojego przyjaciela. Przyjaciel się spóźnia. Dziewczyna pisze do niego sms-a. Czeka minutę, pięć, dziesięć w końcu wychodzi…

 

Matka czworga dzieci. Pracuje po 8 godzin dziennie. Kiedy skończy pracę, zajmuje się domem. Gotuje obiad. Sprząta. Przygotowuje dzieci do szkoły. Czuje się zmęczona nadmiarem obowiązków.  Ale nie chce powiedzieć mężowi o tym co czuje. Nie potrafi. Boi się. Wie, że gdy powie o tym, jej mąż może się zdenerwować i uderzyć ją. Każdego wieczoru płacze w poduszkę. Tak bardzo potrzebuje pomocy, ale nikt nie potrafi jej pomóc.  Wkrótce jej syn ma urodziny.

 

Starszy mężczyzna właśnie pożegnał żonę.  Mieszka sam. Od czasu do czasu ktoś go odwiedza. Czasem ktoś z rodziny, czasem znajomy. Ale nikt nie potrafi zapełnić tej pustki, którą czuje.

 

Cztery różne historie ludzi w różnym wieku. Każda z nich jest inna, ale wszystkie te osoby czują to samo.

 

Samotność – o niej głośno się nie mówi. Samotność ma różne oblicza. Może mieszkać wszędzie w kuchni i na parterze.  Za zamkniętymi drzwiami. Nie pozwól, aby dopadła też Ciebie …

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *