Lifestyle

RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ

Wszystkie jesteśmy kobietami, a tak wiele nas dzieli i łączy.  Mamy różne charaktery, inne potrzeby i  odmienne spojrzenia na świat. Różnimy się też wiekiem i wyglądem. Niektóre z nas mają blond włosy są szczupłe, inne wśród bujnych, czarnych loków, dostrzegają pierwsze siwe włosy.

Roztargnione przechodzimy obok siebie na ulicy, czasami zdążymy powiedzieć do siebie zdawkowe cześć. Innym razem zamieniamy kilka słów ze sobą.  Patrzymy na siebie w telewizji i czytamy nasze przemyślenia na blogach.  

Łączy nas rola matki. Motywujemy nasze dzieci do działania, inspirujemy je. Dzielimy się obdarowujemy je tym co mamy. Wspieramy nasze dzieci, gdy upadają. Drżymy o ich zdrowie, a gdy zachorują zatroskane robimy co możemy, żeby im pomóc. Dbamy też o przyszłość naszych dzieci, chcemy aby dom w którym je wychowujemy był dla nich fundamentem na całe życie…

… wciąż chcemy więcej i lepiej. Gdy nie wszystko układa się po naszej myśli, czujemy frustrację i poczucie winy. Chciałybyśmy rodzić naturalnie, karmić piersią i jak najdłużej zostać z dzieckiem w domu, ale nie zawsze możemy. Wtedy zaczynamy się porównywać z innymi:

„Tamta jest lepszą matką, bo zrezygnowała z pracy.”

„Tamta może więcej…”

„”Tamta schudła 5kg w 2 tygodnie po urodzeniu. Ja nie mogę.”

„Gdybym bardziej się postarała, byłabym lepszą matką”

Czasami czujemy zazdrość, wtedy wytykamy błędy innym matkom.

„ Jest tak zimno, a Ty tak lekko ubrałaś swoje dziecko.”

„Pozwalasz jeść dziecku słodycze?.”

RAZEM JESTEŚMY NIE DO POKONANIA

 

Jeśli docenimy naszą siłę i zaczniemy traktować się po przyjacielsku. Nie chodzi o to, żebyśmy były perfekcyjne. Żadna z nas nie jest idealna, ale wszystkie możemy żyć szczęśliwie. Możemy wychować nasze dzieci tak, aby potrafiły porozumiewać się ze sobą i współpracować.

Doceniajmy to, jak wiele dostałyśmy od losu. Doceniajmy to, że jesteśmy matkami, cieszymy się naszymi dziećmi. Cieszmy się, gdy widzimy jak stawią kolejne kroki…

Dbajmy o nasze pozytywne nastawienie.

„Kluczowe pytanie brzmi: czy ścieżka na której jesteś, jest obdarzona sercem, czy nie – bo jeśli tak,to jesteś na tej właściwej.”

~Arnold Mindell

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *