ptak1 - PO PROSTU SPRÓBUJ
Blog

PO PROSTU SPRÓBUJ

Nareszcie przyszła tak długo wyczekiwana wiosna. Rozpocznij ją, podejmując wyzwanie! Zacznij próbować nowych rzeczy, a odzyskasz siły witalne i nowe spojrzenie na pewne sprawy.  Próbowanie dostarczy Ci też pozytywnych emocji. Od czego zacząć?

 

  1. ZMIEŃ MYŚLENIE – Bycie dorosłym wiąże się ze stabilizacją i codzienną rutyną, przestaje być tak ekscytujące jak wtedy, gdy byłaś młoda. Pamiętasz młodość i dzieciństwo i swoje “pierwsze razy”? Jak popłynęłaś bez dmuchanego kółka? Jak poszłaś na wagary albo upiekłaś ciasto? Założę się że właśnie teraz, gdy przypominasz sobie na Twojej twarzy maluje się uśmiech?
  2. WYZWÓL POZYTYWNE EMOCJE – Robienie czegoś, czego jeszcze nie robiłas wyzwala tzw. skok dopaminowy, czyli wyzwala hormon dopaminę, który jest odpowiedzialny za poczucie szczęścia. Dlatego, gdy zrobisz spróbujesz czegoś nowego, poczujesz radość i dumę.
  3. ZRÓB TO METODĄ MAŁYCH KROCZKÓW! – Jeśli brakuje Ci odwagi do tego, aby zerwać z rutyną, zacznij próbować nowych rzeczy metodą małych kroczków! To prostsze niż myślisz. Ubierz ciuch, którego jeszcze nigdy nie nosiłaś, zjedz coś czego jeszcze nigdy nie jadłaś, albo naucz się czegoś nowego.
  4. ODKRYJ SEKRET WIECZNEJ MŁODOŚCI – Czy zastanawiałaś się kiedykolwiek nad tym, co łączy seniorów, którzy do późnych lat są sprawni umysłowo i fizycznie? Próbowanie nowych rzeczy! Akceptują to, że świat się zmienia, dlatego chcą doświadczać nowego. Przykładem jest Wirginia Szmit znana jako Dj Wika. Została Djżeką w wieku 75 lat, a Stanisław Kowalski ustanowił rekord świata w biegu dla 100 latków na 100m, w wieku 104 lat.

Jesteś mamą, ale nie zmienia to tego, że nadal powinnaś być otwartą na świat. Każdy kolejny krok doda Ci skrzydeł i wyrwie z marazmu. Próbując pokazujesz dziecku od najmłodszych lat, że warto odkrywać nowe smaki życia. Pokazujesz możliwości.