admin-ajax (10)

JAK ODNALEŹĆ TO „COŚ” CO SPRAWIA CI NAJWIĘKSZĄ PRZYJEMNOŚĆ W ŻYCIU?

Kiedy zaczęłam prowadzić bloga jeden z czytelników na moim fanpage, napisał komentarz: „Wytrwałości. Początki zawsze są trudne”.  Potrzebowałam tej wytrwałości jeszcze przez długi czas. Moim największym problemem nie okazały się w trakcie prowadzenia bloga sprawy techniczne, ale tematyka mojego bloga. Nie byłam pewna o czym chcę pisać. Miałam wątpliwości czy wypada mi pisać na każdy temat. Nawet na temat, który tylko z pozoru wydaje się trudny i kontrowersyjny.

Któregoś dnia  zaczęłam żalić się mojej przyjaciółce Agacie:

„Nie wiem o czym mam pisać? Zresztą kto będzie czytał mojego bloga.” Agata jest kobietą rakietą, natychmiast odpowiedziała mi:

-„Pisz o tym co kochasz. Pisz o tym co sprawia Ci przyjemność, dodaje kopa do działania. Pokaż jaka jesteś naprawdę.”

„Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić”odpowiedziałam jej.

Po  rozmowie  z Agatą przestałam prowadzić bloga. Przerwa pomiędzy ostatnim, a nowym tekstem trwała od sierpnia 2018 do stycznia 2019. W tym czasie słuchałam wykładów online różnych ludzi, poznałam ich historie. Przeczytałam kilka poradników, o tym jak prowadzić bloga. Przez jakiś czas po głowie krążyły mi pytania: Jak Ci ludzie odnaleźli to „coś” co sprawia im największą przyjemność? Jak odnaleźli swoją pasję w życiu? Jak oni to robią? Jak ja mam to „coś” odnaleźć?”, „Skąd inni wiedzą, o czym chcą pisać.” Po jakimś czasie przestałam o tym myśleć. Zajęłam się czymś innym i w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy brałam prysznic, poczułam to,  że chcę pisać o tym, jak żyć fajnie, nie bać się spełniać swoich marzeń i sięgać gwiazd. Zrozumiałam, że nie trzeba niczego szukać i odnajdować, tylko trzeba to poczuć.

Dlaczego  o tym chcę pisać? Bo nie tak całkiem dawno temu… ja też odkładałam wiele marzeń na później. Bałam się tego co ludzie powiedzą. Bałam się,  że ktoś wytknie mi błędy. Bałam się tego, że znajdą się lepsi ode mnie, którzy stwierdzą że wszystko robię nie tak jak powinno się robić. Bałam się tego, że ktoś mnie skrzywdzi albo ja go skrzywdzę. W głowie miałam więcej wątpliwości niż wiary we własne siły. Wciąż nie pozbyłam się wszystkich obaw do końca, ale nauczyłam się je wykorzystywać tak, by napędzały mnie do działania.  Przestałam myśleć w kategoriach czego nie wypada mi robić, o czym nie pisać, a o czym wolno.  Tylko działam.

Skąd wiem, że prowadzenie bloga to jest to co chcę robić? Ponieważ zawsze lubiłam pisać. Od dziecka pisanie sprawiało mi przyjemność. Kiedy piszę, czuję że jestem w stanie „flow”, bo to zajęcie pochłania całą moją uwagę. Jeśli napiszę tekst, z którego jestem dumna, potrafię się uśmiechać nawet po ciężkim dniu. Zanim zaczęłam prowadzić bloga, współpracowałam z kilkoma agencjami interaktywnymi. Pisałam na różne tematy m.in. o trendach ślubnych, o marketingu internetowym czy też o księgowości. Cztery lata temu nie chciałam pracować już zdalnie dla kogoś, chciałam spróbować blogowania. Założyłam bloga o tematyce jak być fit 😉 Nie prowadzę już tej strony, ale ona wciąż jest w sieci dostępna. Tobie też chciałabym pomóc odnaleźć to „coś”. Dlatego przygotowałam dla Ciebie kilka prostych wskazówek:

  1. Cofnij się do czasów dzieciństwa

Przypomnij sobie co lubiłaś robić jako dziecko, jakie zajęcie sprawiało Ci najwięcej przyjemności. Przypomnij kiedy czułaś, że jesteś w swoim żywiole.  Pamiętam, że kiedy byłam dzieckiem oprócz pisania, uwielbiałam jazdę konną.

  1. Daj sobie czas

Daj sobie czas. Dużo czasu. Nie wkurzaj się sama na siebie, że jeszcze nie wiesz jaka jest twoja pasja. Kiedyś słyszałam, że najlepsze pomysły przychodzą do głowy, gdy robimy coś innego nie myślimy o problemie, który chcemy rozwiązać. Akurat w moim przypadku tak było.

3. Nie wybieraj modnej pasji

Różnimy się od siebie, dlatego każdej z nas robienie fajnych rzeczy będzie oznaczało coś innego. Nie porównuj się do innych i nie wybieraj pasji, która jest modna  i którą lubią wszyscy. Ja nie lubię biegać, nie pociąga mnie to po prostu. Jeśli lubisz kolekcjonować znaczki to rób to. Jeśli lubisz pływać, śpiewać albo tańczyć to wybierz to. Kiedy piszę ten punkt przypomina mi się pewna moja koleżanka, która robi przepiękne rzeczy na szydełku. Wykonuje te rzeczy bardzo dokładnie.

  1. Próbuj nowych rzeczy

Jednym z lepszych pomysłów na odnalezienie nowej pasji jest próbowanie nowych rzeczy. Próbowanie nowych rzeczy wyzwala bardzo pozytywne emocje.

To tyle ode mnie. Uściski.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *