ODCZAROWAŁAM MOTYWACJE

ODCZAROWAŁAM SWOJĄ MOTYWACJĘ

Nasze życie bywa nieprzewidywalne. Czasami mamy z górki, a czasami pod górkę. Bywają takie dni, kiedy tryskamy energią, mamy chęć do działania. Innym razem jesteśmy zmęczone, narzekamy i nic nam się nie chce.

Kilka miesięcy temu miałam taki moment. Dopadło mnie uczucie totalnego zmęczenia i zawieszenia. Chciałam pisać teksty na bloga, ale nie byłam w stanie nic napisać. Korzystałam z diagramu inspiracji, ale to też mi nie pomagało. Zmieniłam nazwę bloga, potem zaktualizowałam układ strony i nadal nic. Przestałam wierzyć, że jeszcze kiedykolwiek zmotywuję się do pracy na blogu.

Tym bardziej, że wiele razy spotykałam się ze stwierdzeniami, że motywacja nie istnieje. Szukanie motywacji jest przereklamowane. A ludzie chcą poczuć się zmotywowani, bo motywacja jest fajna i modna.

Czułam się tak jakbym szła ślepą uliczką i błądziła. Prawie poddałam się, ale na szczęście tylko na chwilę.  Postanowiłam zrobić sobie przerwę od prowadzenia bloga. Po prostu odpocząć przez jakiś czas, kilka miesięcy.

W końcu nadszedł Ten dzień, gdy ruszyłam po swoje, najpierw z lekkim dystansem, potem z energią. Jak to się stało? Dołączyłam do wspaniałego projektu dla kobiet. Poznałam wiele bardzo pozytywnie nastawionych kobiet, dzięki którym odczarowałam swoją motywację!

Od kiedy dołączyłam do projektu nie traktuję motywacji jak chwilowego zapału, który wpompowują nam mówcy motywacyjni. Dziś motywacja jest dla mnie marzeniem, do którego dążę uparcie, pomimo wszelkich przeszkód. Nie przeszkadzają mi nawet gorsze dni, ponieważ przypominam sobie wtedy, po co robię, to co robię.

Każdego dnia moja motywacja wewnętrzna popycha mnie do działania. Dodaje mi energii. Nie ma lepszej motywacji niż marzenie, które chcemy spełnić!

W tym wpisie nie chcę się przechwalać, że mam tak lekko i łatwo, tylko chcę Cię przekonać do tego, że pomimo wielu trudności każda z nas może ruszyć i iść po swoje. Najważniejsze jest to, żebyś trzymała się marzenia, celu, który sobie wybrałaś i podążała za nim.

Kobieto, Ty też możesz wszystko ruszaj do przodu.

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *