MIEĆ BABCIĘ I DZIADKA TO MIEĆ SKARB

MIEĆ BABCIĘ I DZIADKA TO MIEĆ SKARB

Dziś jest wyjątkowy dzień, bo Dzień Babci, a już jutro kolejny ważny, bo Dzień Dziadka. Te dni są ważne nie tylko dla mojego syna, ale również dla mnie, ponieważ moja babcia wciąż żyje.  Mimo swojego wieku 84 lat jest wciąż kobietą pełną energii, miłości, a do tego cierpliwą.

W każdą niedzielę babcia przyjeżdża do nas na obiad i za każdym razem rozpieszcza mojego syna i nas. Bierze prawnuczka na kolona, przytula i rozmawia z nim. Pyta jak mu minął tydzień i co u niego słychać, a prawnusio chętnie opowiada. Czasami bawi się z nim kolejką albo gra w piłkę. Zdarza się, że mój syn ma w sobie dużo energii, powiedziałabym, że wręcz nadmiar, ale mojej babci kompletnie to nie przeszkadza.

To jak bardzo ciepłą kobietą jest moja babcia, można poczuć jedząc jej dania. Czasami gotuje nam zupę pomidorową, lepi pierogi domowej roboty albo robi sos grzybowy. Mniam!

Podziwiam moją babcię za to jak silną jest kobietą. Kiedy była małą dziewczynką musiała pomóc swojej mamie w opiece nad młodszym rodzeństwem. To były czasy II Wojny Światowej, a babcia dbała o dwóch młodszych braci, poświęcając własne życie. Gdy przyjechała do Polski i wyszła za mąż ciężko pracowała w gospodarstwie rodziców. A później zajmowała się nie tylko małymi dziećmi, ale też rodzicami w podeszłym wieku. Podziwiam też moją babcię za to, że poradziła sobie z trudnymi emocjami, żałobą po śmierci mojego dziadka. Babcia z dziadkiem byli małżeństwem przez 55 lat, byli doskonałą parą, ale też przyjaciółmi.

Ogromnie cieszę się, że mój syn ma wspaniałych dziadków, którzy poświęcają mu czas, rozpieszczają go. Jestem wdzięczna za cierpliwość i miłość, którą mu okazują. Ale też  cieszę się z tego, że ma możliwość spędzania czasu ze swoją prababcią. Bo nie każdy ma tyle szczęścia.

Jeśli masz babcię albo dziadka albo obojga, doceniaj ich. Pomyśl dlaczego są dla Ciebie tak ważni. Pamiętaj o nich nie tylko 21 i 22 stycznia, ale zawsze kiedy masz okazję. Dziś możesz dzielić się z nimi pięknymi chwilami, kiedyś pozostaną po nich tylko wspomnienia.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *