med-badr-chemmaoui-ZSPBhokqDMc-unsplash

MAM PLAN B, A TY

„Człowiek planuje, a diabeł krzyżuje” – wiele razy coś planowałam dokładnie, brałam pod uwagę każdy nawet najmniejszy szczegół. W najmniej oczekiwanym momencie okazywało się, że z mojego planowania nic nie wychodziło. Życie bywa nieprzewidywalne, dlatego warto mieć plan B na życie. Masz dobrze płatną pracę i nagle okazuje się, że tracisz ją. Masz oszczędności na koncie i nagle dowiadujesz się, że tracisz wszystko bo ktoś włamał się na Twoje konto. Bierzesz kredyt i nagle okazuje się, że nie masz z czego go spłacić, bo tracisz płynność finansową. Jesteś zdrowa, czujesz się świetnie i nagle tracisz zdrowie z powodu choroby, albo wypadku. Co wtedy możesz zrobić? Zastanawiasz się nad tym, jak masz dalej żyć, jak możesz poradzić sobie z problemami. Czujesz się tak jakbyś traciła grunt pod nogami. Tracisz nadzieję na lepsze jutro.

PLAN B

Dlatego zawsze warto mieć plan B na życie. Jeszcze kilka lat temu dla wielu ludzi planem B było odłożenie pieniędzy na czarną godzinę. W ten sposób gwarantowali sobie poczucie bezpieczeństwa. To było dobre rozwiązanie. Jednak czasy zmieniają się, a wraz z nimi to jak jest postrzegany plan B. Dla mnie planem B jest dodatkowe zajęcie, które sprawia mi radość, a  z czasem przekłuję je na stałe zajęcie. Tak właśnie traktuję blogowanie jak i pracę w MLM. Dzięki nim nie jestem zależna tylko od pracy na etacie. Bo z jednej strony dają mi możliwość generowania dodatkowego dochodu, a z drugiej czuję że rozwijam się. Nabywam nowych umiejętności.

Jeśli i Ty chcesz mieć plan B na życie, to zastanów się nad tym, czego robienie będzie sprawiać Ci radość. Zastanów się nad tym jakie masz talenty. Możesz do tego wykorzystać testy osobowościowe, które pomogą Ci w zdiagnozowaniu tego w czym tak naprawdę jesteś dobra. Możesz masz już jakieś zainteresowania?

Rozwijanie się może być sposobem na pewniejszą pracę.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *