Dwie kobiety leżą

KOBIETY NIE STARZEJĄ SIĘ

Są kobiety, które nie starzeją się. Mimo upływającego wieku, zawsze wyglądają tak atrakcyjnie, że  nie jedna dwudziestolatka zazdrości im wspaniałego wyglądu i doskonałego samopoczucia.

Kiedy zobaczyłam listę najpiękniejszych ludzi świata 2017 roku, opublikowaną przez amerykański magazyn „People”, byłam pod wrażeniem. Że takie kobiety jak Julia Roberts (49 lat), Sharon Stone (59 lat) i Michelle Pfeiffer (59 lat), są uważane za najpiękniejsze kobiety świata. Do tej listy dopisałabym jeszcze Sophie Loren (82 lata), której uroda i legenda są nieprzemijające.

Dla mnie są one dowodem na to, że żeby być piękną, nie potrzebujemy dużej ilości makijażu, czy operacji plastycznych. Co jeszcze łączy wspomniane przeze mnie kobiety? W czym tkwi sekret ich piękna?

Dyskretny makijaż

Dla mnie jest to naturalny, delikatny makijaż. Taki, który tuszuje, ale też nie podkreśla zmarszczek oraz innych niedoskonałości na twarzy. Ważne jest też to, że kobieta powinna go dobrać do swojego typu kolorystycznego: lato, jesień, zima i wiosna. Ponieważ końcowy efekt zależy właśnie od tego.

W dyskretnym makijażu istotne są:

  • Jasne kolory, cienkie linie ( kreski i brwi) i długie rzęsy, ponieważ odmładzają;
  • Unikanie ciemnych kolorów i grubych kresek, ponieważ zbytnio postarzają;
  • Unikanie nakładania dużej ilości korektora, ciemnych cieni i mascary na dolnej powiece, ponieważ eksponują ciemne kręgi i zmarszczki;
  • Koncentrowanie się na górnej powiece, ponieważ jej linie optycznie unoszą zewnętrzny kącik oka ku górze.
  • Nakładanie szminki (w odcieniu delikatnego różu lub żywej czerwieni) palcem lub pędzelkiem, ponieważ kontury są wyraźniejsze. Ciemniejsze kolory szminki lub konturówki dodają lat.
  • Unikanie zbyt dużej warstwy pudru, ponieważ osiągniemy efekt maski. Tymczasem młoda skóra jest lekko lśniąca.
  • Unikanie cieni perłowych oraz metalicznych, ponieważ podkreślają wszystkie zmarszczki i nierówności na skórze.
  • Wyjątkiem dla ciemniejszych kolorów jest typ urody zima, ponieważ takie kolory nie postarzają. Chyba, że kobieta osiągnie pewien wiek, wtedy doskonale będzie wyglądać w jaśniejszych kolorach.

Kształtna Figura

Wszystkie wymienione wyżej kobiety są szczupłe i mają kształtną figurę. To zasługa uprawiania regularnych ćwiczeń i zbilansowanej diety.

Strój dobrany do sylwetki

Na naszą atrakcyjność wpływa też ubranie. Chodzi o to, żeby strój był kobiecy, ale nie wyzywający. Doskonałe sprawdzają się ubrania dobrane do typu sylwetki i jednocześnie ponadczasowe. To sukienki do kolan, jeansy, topy i klasyczne, ale zawsze gustowne topy. To też dodatki: torebki, buty na obcasach i najważniejsza dla mnie: biżuteria.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *