Trzy szczęślwe kobiety

JEDNA WAŻNA RZECZ O KTÓREJ ZAPOMINAJĄ KOBIETY, A NALEŻY IM SIĘ

To stało się nagle. Obudziłam się. Leżąc w łóżku, przeciągnęłam się leniwie. Leżałam tak i robiłam w myślach listę rzeczy do zrobienia na dzisiaj. Za oknem zaczęło się rozjaśniać. Leniwie zerknęłam na zegarek. Znowu zaspałam, była 7.20.  Zaczęłam się szykować do wyjścia.

W pewnym momencie stanęłam przed lustrem. Zaczęłam wpatrywać się w swoje odbicie. Nie przypatruję się sobie nigdy zbyt długo. Nagle coś poczułam. Coś dziwnego. Coś jak ukłucie. Mocniejsze. Po chwili słabsze. Trwało to może  kilka sekund. Ale te kilka sekund było dla mnie wiecznością.

W jednej chwili dotarło do to, że my kobiety zapominamy o tym. A przecież nam się należy. Że mamy dużo na głowie. Ciągle gonimy. Z punktu A do B. Z B do punktu C. I z punktu C z powrotem do punktu A. I tak w kółko. Pomyśl tylko ile razy biegłaś z językiem na wierzchu po dziecko do przedszkola. Ile razy biegłaś do sklepu po mleko na śniadanie. Ile razy tuliłaś dziecko, gdy obudziło się w nocy? Nikomu się nie pożaliłaś, że jesteś zmęczona. Nie błagałaś o 5 minut dla siebie. Ile razy byłaś chora i nikomu nie skarżyłaś się, że tak źle się czujesz.

Należy Ci się więcej

A przecież jesteśmy tylko kobietami, nie robotami. Też czujemy. To my mamy okresy. To my rodzimy dzieci. To my musimy poradzić sobie z przeciwnościami losu. Podłączyć butlę gazu, jeśli skończy nam się w domu. Wymienić uszkodzone koło w samochodzie. Na domiar złego, powinnyśmy wyglądać idealnie, bo tego od nas oczekuje społeczeństwo. Nie wypada nam mieć nóg i pach nie ogolonych.

Jesteśmy kobietami. Dlatego należy nam się WIĘCEJ. Należy nam się miłe słowo. Czułe. Takie, które dam nam kopa do działania. Sprawi uśmiech na twarzy. Dziś po całym dniu, kiedy będziesz miała dość, zrób to dla siebie, a potem uśmiechnij się. Potraktuj się z czułością

Mów do siebie tak za każdym razem, gdy będziesz miała wszystkiego dość: Dałam radę. Jestem najlepsza. Mów tak, jakbyś mówiła do kogoś kogo bardzo lubisz.

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *