element5-digital-WCPg9ROZbM0-unsplash (1)

JAK SZYBKO I SKUTECZNIE ZREGENEROWAĆ WŁOSY?

Wiele razy zastanawiałam się nad tym, dlaczego moje włosy nie chcą układać się po umyciu, puszą się. Przyznam szczerze, że winą obarczałam kosmetyki, które stosowałam do ich pielęgnacji, działanie szkodliwych czynników atmosferycznych i wreszcie nieprawidłowo zbilansowaną dietą. Kilka dni temu miałam możliwość wzięcia udziału w szkoleniu on Line z trychtologiem, specjalistą od włosów podczas, którego dowiedziałam się jak należy prawidłowo pielęgnować włosy. Postanowiłam, że podzielę się z Wami nimi w ramach cyklu, który prowadzę: #więcej_czasu_dla_siebie.

JAK CZĘSTO NALEŻY MYĆ WŁOSY?

Często spotykałam się z twierdzeniami, że włosów nie należy myć często, ponieważ będą się przetłuszczać. Jednak włosy należy myć tak często jak tego potrzebują, a przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli włosy przetłuszczają się nadmiernie, wtedy warto myć je częściej.

JAK DOBIERAĆ KOSMETYKI DO WŁOSÓW?

Szamponu nie należy dobierać do rodzaju włosów, ale do skóry głowy. Jeśli włosy nie przetłuszczają się zbyt często, ale chcemy odświeżyć fryzurę, wtedy warto wybierać łagodne kosmetyki, które przeznaczone są do codziennej pielęgnacji. Natomiast kiedy włosy nadmiernie przetłuszczają się, wtedy dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie szamponu o łagodnym działaniu na zmianę z szamponami o mocniejszym działaniu. Można też zastosować dwa produkty w trakcie jednego mycia włosów. Podczas pierwszego mycia szampon o mocniejszym działaniu, natomiast w trakcie drugiego mycia szampon o łagodniejszym działaniu.

JAK PRAWIDŁOWO NALEŻY MYĆ GŁOWĘ?

W trakcie mycia włosów należy skupić się na myciu skóry głowy. Wmasowywać w nią szampon. Nie ma takiej potrzeby, żeby rozprowadzać kosmetyk, po całej długości włosów, ponieważ w trakcie spłukiwania piana pokryje łodygę włosa. Nie należy szarpać ani wyginać włosy, ponieważ to może doprowadzić do złamania włosów oraz odkształcania się ich. Przed rozpoczęciem mycia, należy rozczesać włosy najlepiej grzebieniem z szerokim rozstawem. Po umyciu należy odcisnąć włosy, a następnie delikatnie osuszyć je ręcznikiem. Nigdy nie można kłaść się spać z mokrymi włosami. Ponieważ ciepło i wilgoć są idealnym środowiskiem do rozwoju grzybów.

ZABIEG, KTÓRY POPRAWI WYGLĄD WŁOSÓW I ZRELAKSUJE CIĘ

Moim ulubionym zabiegiem, który bardzo mnie relaksuje jest olejowanie włosów. Używam do niego olejku do ciała i włosów Love Nature Oriflame. Skład produktu bardzo mnie zaskoczył, a jego cena wcale nie jest wygórowana. Po jego użyciu włosy pięknie się błyszczącą i są bardziej elastyczne. Olejek ma bardzo delikatny zapach, który mi odpowiada. Przed olejowanie włosów myję głowę. Następnie nakładam niewielką ilość olejku na włosy. Zakładam folię na nie, czapkę i odczekuję przynajmniej 30 minut albo dłużej w zależności od tego, co robię. Zaletą olejku jest to, że naprawdę wydajny. Używam go również do pielęgnacji ciała.

I na koniec, nie spodziewaj się spektakularnych efektów po jednym czy dwóch użyciach kosmetyków. Musisz stosować je dłużej.

Jeśli ten wpis jest dla Ciebie przydatny, udostępnij go. Zapraszam Cię też do polubienia fanpage.

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *