1le - 4 zasady bycia elegancką
Blog

4 zasady bycia elegancką

Tak jak deklarowałam wcześniej, poniedziałki poświęcam na pisanie postów  o stylu:) Dlatego dziś post o tym, jak być elegancką kobietą. Od czego zależy bycie elegancką? Czy można nosić dżinsy i jednocześnie być elegancką kobietą?

 

Wszędzie

Możesz wyglądać elegancko w każdym miejscu. Nie tylko w pracy, ale również na placu zabaw z dzieckiem, pod warunkiem, że dobierzesz strój do okoliczności, w których się znajdujesz. Poza strojem na bycie elegancką mają wpływ również styl bycia, czyli sposób mówienia, postawa ciała prosta, a nie zgarbiona oraz wysoki poziom kultury osobistej. Ważna jest też właściwie dobrana bielizna.

Mimo że nam kobietom wydaje się, że jest nie widoczna, to takie błędy jak fragmenty stanika wystające z dekoltu, stringi ponad paskiem od spodni, linia majtek przebijająca spod sukienki, są widoczne.

Minimalizm

Wybierając ubranie, stawiaj na proste stylizacje.  Ubrania powinny być dobrej jakości, a logo producenta dyskretnie schowane. Dobrze jest wybierać ubrania wykonane z surowców naturalnych, precyzyjnie wykończonych. Nie należy przesadzać za bardzo w trakcie wybierania stylizacji, żeby nie wyjść na snoba :D. Zamiast tego zadbaj o odpowiednie dobranie fasonu, ponieważ zakryje twoje wady, a odsłoni atuty.

Staranność

Postaw na staranność. Pamiętaj o tym, że zawsze powinnaś być świeża, pachnąca i czysta. Nie będziesz dobrze wyglądać, jeśli będziesz mieć na sobie rozciągnięty sweter, niedopasowane kolory, poodrywane guziki, porozpruwane szwy, czy dziury w ubraniach.

Powściągliwość

Bycie elegancką to też umiejętność wyznaczenia granic pomiędzy tym co odkryte, a zakryte. Przede wszystkim ciało może być odkryte, ale subtelnie. Nie z przesadą. Jeśli chcesz odsłonić nogi, miej zakryty dekolt. O tym napiszę innym razem :D.

Odpowiednio do okazji

Elegancja nie wymaga bycia sztywną. Możesz postawić na luźne ubranie, pod warunkiem, że jest dostosowane do okazji. Dlatego w strój swobodny możesz ubrać się, gdy idziesz z dzieckiem na plac zabaw albo z psem na spacer. Taki strój charakteryzuje się tym, że  jest uszyty z tkanin miękkich i nie jest dopasowany do linii sylwetki. Buty są płaskie. Dlatego śmiało możesz założyć obszerną tunikę, spodnie szuwary czy bluzkę na ramiączkach