admin-ajax (9)

JA, TY, MY – JESTEŚMY KOBIETAMI, MAMY TĘ MOC! #ADAtoWYPADA

„Girl Power” – rozpoczynam ten tekst  tak pozytywnym hasłem. Dlatego, że coraz częściej, to właśnie my kobiety udowadniamy całemu światu, że mamy odwagę spełniać marzenia. Życie jest pełne historii kobiet, które osiągnęły sukces. Nie poddały się, potrafiły walczyć o swoje wbrew całemu światu. Doskonałym przykładem jest J.K. Rowling, która była samodzielną mamą. Gdyby nie była uparta i nie szukała  wydawnictwa, które wyda jej książkę pt.: „Harry Pottera” do dziś nie poznalibyśmy historii chłopca.Wciąż mamy jeszcze wiele do zrobienia. Dlatego chciałabym, żebyśmy wszystkie podały sobie rękę, tu i teraz. Dzisiaj.

Spotykamy się wszędzie. Przechodzimy obok siebie na ulicy. Mijamy się w parku. Każda z nas jest inna. Inaczej żyje, wychowuje dziecko, ale nie jest to powodem, żebyśmy wytykały sobie błędy.

Nie utwierdzajmy się nawzajem w przekonaniu, że drugiej matce nie wypada myśleć o sobie. Jedyną nagrodą dla niej za trudy macierzyństwa jest uśmiech dziecka. Nie wmawiajmy jej, że nie wypada jej dążyć do zaspokojenia własnych ambicji.  Bo jej jedynym zmartwieniem, powinno być ugotowanie pomidorówki w poniedziałek. Nie wytykajmy, że nie chodzi w dresie i nie zachowuje się jak typowa MATKA POLKA. Ponieważ nie wypada jej nosić młodzieżowych ubrań, mieć długich paznokci i kolczyka w pępku.

Nie mówmy drugiej matce, że nie wypada jej narzekać, mówić, że jest zmęczona. Bo inne mają o wiele gorzej i każda chciałaby być na jej miejscu. Trudy macierzyństwa powinna znosić po cichu.

Nie zabraniajmy matce ułatwiać sobie życia, bo nie wypada jej chodzić na skróty, kupować dań na wynos, włączać bajki w telewizji czy kupować ubrań w śmieciówkach. Nie śmiejmy się z samotnej matki, że chce ułożyć sobie życie. Bo nie wypada jej ma dziecko, więc ma kim się zajmować!

Powtórzę jeszcze raz: spotykamy się wszędzie, bądźmy dla siebie życzliwsze. Wspierajmy się nawzajem. Uświadamiajmy drugą matkę, że wypada jej robić wszystko to na co ma ochotę. Jeśli nie przekracza granic moralnych. Zachęcajmy do tego, by czuła się szczęśliwą kobietą! Bądźmy przykładem dla naszych dzieci!

Siła jest kobietą! Siła jest w wiedzy! Girl Power! Mamy tę moc! Nie pozwólmy by rywalizacja stłumiła naszą solidarność!

Napisałam ten tekst w ramach kampanii społecznej #ADAtoWYPADA, której celem jest przełamanie stereotypu. Kampanię społeczną zorganizowała Ania, która jest autorką bloga: Popaprana. Kampania Społeczna powstała na skutek inspiracji książką o tym samym tytule autorstwa Sylwii Stano i Zofii Kraszewskiej. 

P.S. Jeśli zobaczyłaś dzisiejszy wpis, zostaw po sobie ślad na Facebooku lub w komentarzu  ❤ Możesz też go podać dalej udostępniając go na swojej tablicy. 

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *