Szklanka z antybiotykami

DLACZEGO NIE ZAWSZE PODAWANIE ANTYBIOTYKU JEST KONIECZNOŚCIĄ ? JAKIE SĄ NATURALNE METODY LECZENIA GRYPY I PRZEZIĘBIENIA?

Zimą częściej chorujemy, choć latem to też jest nieuniknione. Zarazki atakują dosłownie z każdej strony. Nie tylko dzieci szybko zarażają się wirusem grypy albo przeziębieni w przedszkolu albo szkole, ale również dorośli. Wystarczy tylko, że wyjedziesz do sklepu, a osoba stojąca przed Tobą kichnie i gotowe. Dlaczego nie zawsze podawanie antybiotyku jest koniecznością? Jakie są naturalne i skuteczne sposoby leczenia  grypy i przeziębienia?

Zacznijmy od tego, że zdecydowana większość infekcji sezonowych jest wywołana przez wirusy. Dlatego kiedy Twoje dziecko albo Ciebie boli gardło, masz katar, kaszel albo gorączkę, to nie podaje się antybiotyku. Nie tylko nie zadziała, ale też osłabi organizm. Pamiętajmy o tym, że antybiotyk podaje się w przypadku infekcji grzybicznych i bakteryjnych m.in. ostrym zapaleniu ucha środkowego, paciorkowym zapaleniu migdałków podniebienia i gardła, bakteryjnym zapalenie płuc, zapaleniu pęcherza moczowego, zatok, zakażenia układu moczowego, ropnego zapalenie spojówek czy ropnego zakażenie skóry

Piszę o tym, ponieważ zdarza się, że rodzice nadużywają stosowanie anybiotyku, szczególnie w przypadku grypy i przeziębienia.

Aby dowiedzieć się, czy naprawdę potrzebny jest antybiotyk, wystarczy pójść do lekarza, który zdiagnozuje pacjenta na podstawie objawów jakie ma albo jeśli nie jest pewien zleci przesiewowe badanie krwi i moczu. Jeśli masz wątpliwości, czy lekarz poprawnie zdiagnozował Ciebie albo Twoje dziecko, możesz badanie krwi wykonać na własną rękę. Jest to badanie krwi CRP, więcej o tym pisała Nieperfekcyjna mama, więc odsyłam Cię do jej tekstu: Zanim zastosujesz antybiotyk, musisz o tym wiedzieć . Oprócz tego zachęcam Cię też do zapoznania się z Narodowym Programem Ochrony Antybiotyku. W zakładce „pytania”,  znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Dlatego, jeśli, że czujesz, że coś Cię bierze, to zacznij leczyć się naturalnymi sposobami:

– gdy przewieje Cię albo zmarzniesz, to najlepszym sposobem, żeby zapobiec rozwojowi przeziębienia jest wymoczenie nóg w ciepłym wywarze z imbiru ( 2cm korzenia pokrój w plasterki, a następnie wrzuć do wrzątku). Jeśli nie masz pod ręką imbiru zrób sobie ciepłą kąpiel. Dodatkowo możesz też wypić herbatę z imbirem, goździkiem, miodem albo z cytryną. Podobnie będzie też działać, rozgrzeje Cię napar z lipy;

– kiedy zaczyna Ci kapać z nosa, łzawią oczy, a nos staje się czerwony, zadbaj o nawilżenie swojej błony śluzowej i płucz nos ogrzanym do temperatury ciała roztworem z soli.

– jeśli boli Cię gardło, płucz je naparem z rumianku, szałwii albo ciepłą wodą z dodatkiem wody utlenionej lub sody ( płaska łyżeczka sody na jedną szklankę wody.  Dla małych dzieci najlepsza jest herbata z rumianku.

– jeśli zaatakuje Cię grypa albo infekcja grypopodobna, najlepszym sposobem na szybki powrót do zdrowia jest wypocenie się. Smaruje sobie plecy, gardło i klatkę piersiową Vickiem VapoRubem czyli maściami rozgrzewającymi i owijam się szalikiem, a następnie leżę pod kołdrą. To samo robię, kiedy mój syn zachoruje.

– w przypadku grypy i przeziębienia, ważne jest też wypijanie 2 litrów ciepłych płynów oraz odpoczynek.

– natomiast nie jest polecane picie mleka, spożywanie przetworów mlecznych oraz bananów, ponieważ, wpływają na nadmierne wydzielanie śluzu w drogach oddechowych.

– kiedy dopadnie Cię gorączka, stosuj zimne okłady. Kładź je na nadgarstki, pod kolana i na kark. Jeśli po dwóch dniach choroba nie ustąpi, udaj się do lekarza.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *