kamień na ręce

7 SPOSOBÓW NA TO, ŻEBYŚ SIĘ ZMOTYWOWAŁA

Co jakiś czas dopada mnie takie dziwne uczucie. Trudno mi nazwać to uczucie. Najczęściej dopada mnie, kiedy zaczyna się jesień. Dni są coraz krótsze, a zamiast słońca za oknem pada deszcz. Czuję wtedy taką stagnację, taki stan zawieszenia. Brak sił. Też czujesz się podobnie?

Zobacz 7 sposobów, które zmotywuj Cię do działania

Nieważne kim jesteś. Nieważne, czy jesteś energiczna czy należysz do spokojniejszych kobiet , masz dziecko, psa, dużo pracujesz, lubisz sprzątać. Nieważne, że czujesz się szczęśliwą osobą. Jesteś potrzebna. To naprawdę nieważne.

Ważne jest to, że masz prawo czuć się źle. Ponieważ jesteś  kobietą, która ma uczucia, a nie bezduszną maszyną. Ale to nie znaczy, że masz w tym stanie trwać bez końca. Weź się w garść.

Poniżej zobaczysz moje sposoby na to, żeby zmotywować się do działania. Dzięki nim obudzisz się i zobaczysz, że będzie lepiej. Jeśli spodobają Ci się skorzystaj z nich.

Ja zawsze tak robię, a później wszystko wygląda inaczej. Zaczynam dostrzegać uroki jesieni.

  1. Zrób sobie domowe SPA. Znajdź czas na pielęgnację ciała. Zadbaj o dłonie, zrób sobie peeling stóp, pomaluj sobie paznokcie w jakimś energicznym kolorze. Albo zrób coś z włosami. Nie chodzi mi o jakąś ekstremalną metamorfozę, ale zrób sobie domowy, naturalny kosmetyk. Mi to zawsze pomaga. Po domowych zabiegach czuję się odprężona.

 

 

  1. Śmiech to zdrowie, a więc śmiej się od ucha do ucha. Śmiech jest najlepszym lekarstwem na kiepski humor. Śmiejąc się zmniejszysz wewnętrzne napięcie. Poszukaj dowcipu w aktualnej sytuacji, w której się znajdujesz. Spójrz na siebie oczami innych, przypomnij sobie zabawną sytuację ze swojego życia. Obejrzyj śmieszną komedię romantyczną. Lub zrób cokolwiek innego. Powygłupiaj się z kimś bliskim. To naprawdę działa. To mój ulubiony sposób na poprawę humoru.

 

  1. Obejrzyj film Antoniego Robinsa „Skupienie”. Trwa tylko kilka minut, ale przekazuje bardzo dużo pozytywnych emocji. To mój ulubiony filmik na Youtube.  Nie musisz znać angielskiego, żeby zrozumieć o co w nim chodzi. Ponieważ na dole ekranu znajduje się tłumaczenie.

  1. Idź na spacer. To najlepsza metoda na poprawienie sobie humoru i odprężenie się. Jeśli pracujesz w pomieszczeniu zamkniętym. Korzystaj ze świeżego powietrza, kiedy jest piękna pogoda. Fajnym sposobem na lepszy humor jest też pójście do lasu na grzyby. Zapomina się wtedy o problemach, a koncentruje na grzybach.

 

  1. Głaszcz. Jeśli masz zwierzaka, głaszcz. Do woli. Tyle ile potrzebujesz. A jeżeli nie masz to poszukaj. Rozmiar nie ma znaczenia. Jeśli nie masz pod ręką, to udaj się gdzieś gdzie są zwierzęta, na przykład do stadniny koni. Konie są bardzo wdzięcznymi zwierzętami. Nie musisz od razu na nich jeździć. Już samo przebywanie w ich towarzystwie pozwala lepiej poznać siebie.

 

  1. Polub sport. Jakikolwiek. Pobiegaj, a jeśli nie to idź na Zumbę. Poszukaj filmiku fitness w sieci. Gimnastykuj się z Ewą Chodakowską. Idź na pływalnię. Albo poszukaj każdego innego, który będzie pasował do Ciebie. Po prostu rusz ten tyłek i zacznij działać.

 

  1. Zrób porządek. Nic tak nie dodaje energii jak porządek, który jest wokół nas. Posegreguj rzeczy, które masz w szafie. Wyrzuć wszystkie stare gazety, do których już nie sięgasz. Wytrzyj kurze z mebli i postaw kwiatki na stole. Zobaczysz, że od razu zrobi Ci się lepiej. Pojawi się nowa energia wokół Ciebie.

To tyle. Teraz Twoja kolej. Napisz w komentarzu o swoich sposobach, które pomagają Ci się zmobilizować.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *