inspiujące książki

6 POZYCJI, DZIĘKI KTÓRYM OD RAZU RUSZYSZ DO PRZODU

Wrzesień jest miesiącem, który ma nas zmobilizować do działania. Zdarzają się jednak takie momenty w naszym życiu, gdy nie mamy ochotę na to, aby zrobić krok do przodu. Czujemy się tak, jak byśmy były w stanie zawieszenia, w ślepej uliczce. Bez żadnych perspektyw na lepsze jutro. W takich trudnych dla nas momentach może pojawić się dla nas coś co popchnie nas do przodu. A jeśli nie to ma dla Ciebie inne rozwiązanie. Polecam Ci przeczytanie 6 pozycji, po których czułam że ruszam do przodu. To naprawdę różne pozycje, ale absolutnie wyjątkowe.

Pozycja nr 1 „Nieperfekcyjna mama

„Nieperfekcyjna mama” jest poradnikiem Anny Dydzik o tym, że nie warto być perfekcyjnym rodzicem. Stawiać swoje potrzeby ponad innych i nie przejmować się opinią innych ludzi. Uwierzcie mi, że ten poradnik otworzył mi oczy i zmienił moje podejście do macierzyństwa. Matka nie może być perfekcyjna, najważniejsze jest to, aby była po prostu fajna. Polecam je wszystkim mamom, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z macierzyństwem. Poradnik napisany z dużym poczuciem humoru.

Pozycja nr 2 „Jak zostać Panią swojego czasu

Wiele razy marzyłam o tym, aby moja doba trwała dłużej niż dwadzieścia cztery godziny. To poradnik Oli Budzyńskiej o tym jak zarządzać czasem. Nie warto robić ponad siły, ale zrobić tyle aby żyć fajnie. Polecam go każdej kobiecie, która pragnie znaleźć równowagę pomiędzy czasem dla siebie, a obowiązkami. Jak dla mnie książka genialna.

Pozycja nr 3 „Kobieta niezależna

To poradnik dla kobiet, jego autorką jest Kamila Rowińska. Zdaniem autorki kobieta niezależna cechuje się asertywnością. Potrafi zadbać o własne interesy, swoje potrzeby. Ma czas dla rodziny, ale również dba o swój czas. Potrafi zadbać również o swój budżet. Ten poradnik znalazł się w moich rękach przez przypadek, ale uważam że każda kobieta, która ma szacunek do siebie powinna go przeczytać.  

Pozycja nr 4 Success and change

Każdy z nas może być lepszą wersją siebie. To myśl przewodnia poradnika Mateusza Grzesiaka. Dzięki temu poradnikowi uświadomiłam sobie jak kluczowe są emocje i na czym polega skalowanie biznesu. Może i poradnik Mateusza Grzesiaka nie jest do końca o tym drugim, ale niewątpliwie autor poruszył w nim inne podejście do biznesu niż miałam wcześniej. Po przeczytaniu tego poradnika, pozbyłam się kilku nawyków.

Pozycja nr 5 „Kto zabrał mój ser

Książka Spencera Johnsona wzbudziła moją ciekawość, dzięki tytułowi. Książka posiada dwa dna. To opowieść o dwóch myszach, które żyją wewnątrz labiryntu. Poszukują sera – źródła pokarmu, a jednocześnie źródła szczęścia. Jedna z myszy szybko przystosowuje się do zmian, natomiast druga uczy się tego jak przystosować się do zmian. Czytając tę książkę zrozumiałam jak ważne jest szybkie reagowanie na zmiany i że warto korzystać z najprostszych rozwiązań.

Pozycja nr 6 „Słowa na A

„Słowa na A” to pozycja Nikodema Sadłowskiego pełna emocji, o zmaganiach codzienności. Książka niezwykle autentyczna. Podsumuję ją tylko jednym zdaniem: Bądźmy bardziej wyrozumiali dla siebie i dla innych.

Przyjemnej lektury

3 komentarze

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *