nogi - 5 trików, które pomogą Ci pięknie wyeksponować nogi w spodniach
Blog

5 trików, które pomogą Ci pięknie wyeksponować nogi w spodniach

 

Nie wiem czy Ty też tak masz, ale lubię zimę. Uwielbiam patrzeć przez okno, gdy na zewnątrz pada śnieg, a ja sobie siedzę w cieplutkim domku. Dumam sobie wtedy nad tym, co chciałabym zrobić w kolejnym, nowym roku. W takie dni lubię też spacerować, szczególnie po lesie. Mam to szczęście, że mieszkając tu, gdzie mieszkam, mogę oddychać świeżym powietrzem i po takim spacerze wracam do domu pełna energii.

I to właśnie w sezonie zimowym, najbardziej doceniam spodnie. Dobrze dopasowane, piękne wyeksponują nogi i zamaskują co nieco. Dlatego przygotowałam dla Ciebie post dotyczący 5 trików, które pomogą Ci wyeksponować nogi. Zanim jednak do nich przejdę, podpowiem Ci jak dopasować modele spodni do kształtu Twojej sylwetki.

Dopasuj spodnie do sylwetki

  1. Jeśli masz figurę dzwonu cechują Cię: okrągły brzuch, mocne uda i okrągła pupa, która może w ciąż zaokrąglić. Dla kobiety, która ma figurę dzwonu nie jest łatwo dobrać modelu spodni, najlepiej będziesz wyglądać, gdy wybierzesz spodnie o prostym kroju albo z lekko rozszerzanymi nogawkami na dole.

Unikaj legginsów, opiętych rurek oraz za ciasnych dżinsów, ponieważ Twoja pupa nie będzie wyglądać dobrze w takich modelach spodni. Jeśli nie masz długich nóg, zrezygnuj też z biodrówek.

  1. Jeśli masz figurę klepsydry, cechują Cię wąska talia, mocne uda i duże biodra. Najlepsze będą dla Ciebie spodnie proste z niezbyt wąskimi nogawkami. Ukryjesz w nich szerokie biodra i uda. Doskonale będziesz też wyglądać w biodrówkach. Unikaj rurek, ponieważ poszerzają i skracają optycznie nogi.
  2. Jeśli masz figurę gruszki, cechują Cię: szerokie biodra, niezbyt wąska talia oraz płaski brzuch. Najlepiej będziesz wyglądać w spodniach o podwyższonej talii i prostych nogawkach. Nie pasują do Ciebie bryczesy i alladynki.
  3. Jeśli masz figurę jabłka, cechują Cię okrągły brzuch, płaska pupa, szeroka talia i masywne uda oraz łydki. Dlatego wybierz spodnie o prostych krojach i szerszych nogawkach. Dobrym pomysłem jest to, aby spodnie były za długie. Możesz do nich ubrać szpilki. Dzięki tej sztuce, będziesz wyglądać na wyższą i szczuplejszą.
  4. Jeśli masz figurę kolumny, cechują Cię wąskie biodra i smukłe nogi. Dobrze będziesz wyglądać, gdy wybierzesz niskie biodrówki, lekko rozszerzane albo o prostych nogawkach spodnie. Możesz też nosić rurki i wzorzyste legginsy.
  5. Jeśli masz figurę kielicha, cechują Cię smukłe nogi i wąskie biodra. Stworzone są dla Ciebie rurki albo dopasowane biodrówki o wąskich, prostych nogawkach.

Wybieraj spodnie, które nie opinają talii

Jeśli pomiędzy spodnie, a brzuch możesz włożyć rękę, to te spodnie nie są dla Ciebie. Niepotrzebny luz doda Ci kilogramów oraz może odsłaniać bieliznę.

Unikaj za dużych spodni

Za duże spodnie marszczą się w biodrach, a to oznacza, że albo są źle uszyte albo za duże na Ciebie. Unikaj takich spodni za wszelką cenę.

Wybieraj fasony, które optycznie wydłużają nogi

Zrezygnuj ze spodni, które mają zwężane nogawki i kończą się nad kostką. Na takie spodnie mogą pozwolić sobie tylko supermodelki. Natomiast Tobie najprawdopodobniej optycznie będą skracać nogi.

Podwiń nogawki

Jeśli masz model z długi nogawkami, podwiń je albo skróć. Nie pozwól na to, aby przy Twoich spodniach zwisały nogawki. Gdy nogawki przetrą się, będą zwisać z nich nitki, a to już nie będzie wyglądać estetycznie.

„Masz ładne nogi? Eksponuj je jak najczęściej.”