herbata ziołowa i świeże zioła

4 ZIOŁA, KTÓRE MAJĄ SUPER MOC!

Miałam podzielić się z Wami informacją o ziołach, które mają moc w zeszłym miesiącu, ale miałam kilka rzeczy do zrobienia i w rezultacie zapomniałam o tym poście. Przypomniałam sobie o nim dopiero wczoraj wieczorem, gdy strasznie bolało mnie gardło. Bolało mnie do tego stopnia, że w nocy nie mogłam zmrużyć oka.

Już dawno mama i babcia podkreślały, że stosowanie ziół jest najlepszym sposobem na zwalczanie objawów przeziębienia i niestrawności. Do ziół które powinniśmy mieć pod ręką, należą rośliny, które są znane z zielnika. Pamiętajcie, że w trakcie stosowani niektóre zioła mogą „nie lubić” się z lekami albo słońcem.

 

1.

Mięta jest moją ulubioną rośliną. Jej aromatyczny smak i zapach działa na mnie bardzo orzeźwiająco. Często dodaję ją jako dodatek do sałatek, deserów albo po prostu piję z niej herbatę. Mięta jest antidotum na drażliwość żołądka i działa przeciwbólowo. Jej sekretem jest to, że jest bogata w komplet minerałów, których potrzebuje każda zabiegana kobieta, pomaga wyrównywać niedobory spowodowane byle jaką dietę. Powiem Wam jeszcze, że stosując ją regularnie, wpływa korzystnie na skórę, zwłaszcza gdy jesteście na diecie.

2.

Oregano jest przyprawą,  bez której nie wyobrażam sobie kuchni włoskiej. Dodaję ją często do spaghetti. Pięknie pachnie, jest doskonałym „środkiem” do odgrzybiania organizmu, również do odgrzybiania stóp, jeśli Wasze stopy zaatakuje niemiłosierna grzybica. Oregano jest też doskonałym lekiem wspomagającym walkę z insulinoodpornością i chorobami skóry.

Oregano wzmacnia też naczynka, zapobiega rumieńcom po wysiłku, działa rozkurczowo w przypadku kolki i antyoksydacyjnie. W porównaniu z jabłkami działa silniej aż o 42 razy.

3.

 

Jeszcze nie próbowałam pokrzywy. Raczej unikam bezpośredniego kontaktu z nią ze względu na to, że bardzo parzy. Pokrzywa jest niezastąpionym środkiem, który pomaga zwalczyć opuchliznę rąk i nóg, która  pojawia się gdy, nasze kobiece hormony odrobinę kapryszą 😀 Wystarczy pić pół szklanki dziennie ciepłego naparu w drugiej połowie dnia, a napar pomoże Ci zwalczyć z zatrzymaniem wody w organizmie.

4.

Wyciąg z macierzanki jest składnikiem leków wykrztuśnych, dlatego sprawdzi się jako środek pomagający wyleczyć suchy, męczący kaszel. Macierzanka poprawia wydolność płuc oraz wspomaga oddychanie osobom, które trenują w smogu. Możesz pić napar z macierzanki, stosować ją jako przyprawę lub wdychać jako olejki eteryczne.

Zioła mają MOC!

Milego dnia!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *