Kobieta kąpie się w wannie

3 PROSTE I NIEDROGIEXTRA SPOSOBY NA ODPRĘŻAJĄCĄ KĄPIEL W WANNIE PO NIEPRZESPANEJ NOCY

Pamiętam to dokładnie. Pamiętam ten moment jakby to było wczoraj. To gigantyczne zmęczenie, które zna każda młoda mama, która ma pod opieką noworodka albo niemowlaka. Pamiętam jak stałam wtedy pod prysznicem, a przez głowę przewijała mi się tylko jedna myśl, że już nigdy nie będę wypoczęta. Nocne karmienie i pobudki co trzy godziny dawały mi nieźle w kość. Gdyby ktoś mi powiedział, że będzie lepiej, to i tak nie uwierzyłabym w to. Też znasz to uczucie?

Dlatego, jeśli jesteś tak samo zmęczona jak ja wtedy, pomoże Ci kąpiel we wannie. Wanna to prawdziwy skarb! Wlewając lub wsypując coś do niej, zafundujesz sobie niedrogą i przyjemną kurację, która doda Ci energii.

Pamiętaj!

1.Pamiętaj, że zanim zanurzysz się w wodzie, powinnaś umyć całe ciało. Nie musisz włosów związywać, ponieważ kąpiele, które tutaj proponuję Tobie, poprawią kondycję Twoich włosów.

2.Jeśli chodzi o wodę to nie może być zbyt gorąca, najoptymalniejsza jest ta o temperaturze 34-36 stopni. Zbyt gorąca woda może Cię za bardzo pobudzić, jest też niewskazana przy problemach z krążeniem. Natomiast ciepła woda polepszy odżywienie tkanek, złagodzi stres, napięcie mięśni oraz poprawi przemianę materii.

3.Kąpiel we wannie powinna trwać od 15 do 30 minut, nie dłużej, ponieważ dłuższa kąpiel może przesuszyć skórę, sprzyja podrażnieniu i pękaniu naskórka.

4.Po zakończeniu kąpieli, nie spłukuj się dlatego, że skóra będzie wchłaniała dłużej składniki kąpielowe.

 

Oto 3 moje moim zdaniem najlepsze typy dodatków,
które możesz wrzucić
do wanny

Znalezione obrazy dla zapytania sole do kąpieli

                  

 

 

 

 

Sole najlepsze są te, które nie zawierają dużo dodatków m.in. bocheńska, Zabłocka, kłodawska i z Morza Martwego . Mają najwięcej składników mineralnych. Dlatego mocząc się w wodzie z dodatkiem soli, działa korzystnie na skórę również naskórę wrażliwą tj. atopową, z trądzikiem i łuszczycą oraz łagodzi nerwobóle. Sól możesz sypać garściami.

Znalezione obrazy dla zapytania glinki

Glinki zawierają mnóstwo składników odżywczych. Kąpiąc się w wodzie z dodatkiem glinki, pozbędziesz się zanieczyszczeń z organizmu, ubocznych produktów przemiany materii. Poza tym złagodzisz stan zapalny. Najbogatszy skład mają glinki czarna, zielona, błękitna i czerwona. Jeśli masz skórę wrażliwą, najbezpieczniejszą dla Ciebie będzie: biała, żółta oraz różowa.

Znalezione obrazy dla zapytania olejki do kąpieli

Olejki najlepsze są naturalne, roślinne ponieważ zawierają wiele unikatowych związków biologicznych czynnych, które korzystnie działają na skórę i drogi oddechowe.  Wdychanie olejków wpływa na emocje, pobudza kreatywność, wpływa korzystnie na układ nerwowy. Dobieraj je zgodnie ze swoimi potrzebami.

 

Dorzucicie coś do mojej garstki?
Macie jakieś ulubione składniki do kąpieli?

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *