Untitled design(1)

JESTEM MAMĄ, ALE I KOBIETĄ

To będzie bardzo intymne wyznanie. Nie lubię poruszać takich spraw na forum publicznym, ale czasami czuję, że nie mam innego wyjścia.

Jestem mamą. Cudownie jest być mamą. Doskonale pamiętam ciąże i początki mojego macierzyństwa. Kiedy byłam w ciąży wyobrażałam sobie, jak to będzie, gdy zobaczę mojego synka.

Urodził się dokładnie taki jak go sobie wyobrażałam. Ach te małe rączki i nóżki. Ten słodki zapach. Pamiętam jaka byłam wtedy wzruszona.

Początki macierzyństwa nie były dla mnie tylko samymi różowymi chwilami . To były również nieprzespane noce, płacz, zmęczenie do granic wytrzymałości. Karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy zgodnie z zaleceniami WHO.

To było też wyczekiwanie na pierwszy krok, pierwsze słowa i odkrywanie świata na nowo.

Dziecko nauczyło mnie wrażliwości, uśmiechu i optymizmu.

Ale…

Bycie mamą, to jeden z etapów w naszym życiu. Owszem, jestem mamą, ale jestem też kobietą. Złości mnie, kiedy jestem postrzegana tylko z tej perspektywy. To, że jestem mamą, nie znaczy, że przestałam być kobietą. Nadal chcę się czuć atrakcyjnie, bardziej kobieco.

Kiedy myślę o kobiecości na myśl przychodzą mi: szpilki, czerwony kolor ust i paznokci, uśmiech, czar i inteligencja.

Doskonale pamiętam moje początki kobiecości: okres dojrzewania, pierwszą miesiączkę, burze hormonów. Chociaż to też były etapy w życiu, które kształtowały moje rozumienie kobiecości i postrzeganie własnej osoby.

Kiedyś bycie kobietą znaczyło dla mnie ubranie czegoś obcisłego, odsłonięcie kawałka ciała, zrobienie starannego makijażu, założenie biżuterii. Dzisiaj bycie kobietą znaczy dla mnie zupełnie coś innego. To podkreślenie tego co w sobie lubię najbardziej. To poczucie swobody.

Co robię, żeby poczuć się bardziej kobieco?

  1. Dlatego nie wstydzę się nosić dresów. Są kolorowe, a do tego mają fajne kształty. Dają mi dużo swobody. Dzięki temu mogę czuć się bardziej swobodnie, bardziej zadbaną. Ty też nie noś to na co masz ochotę. Nie ograniczaj się tylko do jednego wzorca.

 

  1. Lubię też swoje włosy, dlatego dbam o nie. Najbardziej lubię ich naturalny kolor. Eksperymentuję czasami sobie trochę nowe fryzury i stosuję naturalne kosmetyki, które dodają im blasku.

 

  1. Lubię mieć trochę czasu dla siebie. Ta chwila jest dla mnie naprawdę ważna, ponieważ wtedy odpoczywam. Dlatego ty też zafunduj sobie taką chwilę dla siebie. Pójdź do kosmetyczki, na trening, do fryzjera. Kup sobie nowe szpilki. Uśmiechnij się do siebie w lustrze i powiedz sobie, że jesteś najpiękniejsza, najlepsza.

Odkąd zrozumiałam, że nie jestem tylko mamą, ale też kobietą, wybieram siebie. Mam jedno życie i zamierzam być szczęśliwą. Bo jeśli będę szczęśliwą kobietą, to również mamą.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *