frank-mckenna-OD9EOzfSOh0-unsplash (1)

12 AFIRMACJI, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE KAŻDY TWÓJ DZIEŃ BĘDZIE PIĘKNIEJSZY

Nie wiele z nas wie, że afirmacje są krótkimi twierdzeniami, które wypowiadamy każdego dnia. Afirmacje mogą być negatywne i ograniczać nasze działania oraz pozytywne i wspierać nasze działania. Afirmacją negatywną może być twierdzenie: „Jestem beznadziejna”. Natomiast afirmacją pozytywną może być: „Jestem szczęśliwa.” Częściej wypowiadamy to czego nie chcemy niż to co chcemy. Dlatego warto skupić się na afirmacjach pozytywnych i sprawić, że dzięki temu każdy nasz dzień będzie piękniejszy.

Jak formułować afirmacje?

Formułując afirmacje skup się na tym, aby były częścią Ciebie, ale nie były oderwane od rzeczywistości. Jeśli nie potrafisz pięknie śpiewać albo mówić w obcym języku to nie formuj afirmacji niezgodnej z rzeczywistością.  Afirmacje pozytywne mają wspierać Twoje działania. Formuj afirmacje w czasie teraźniejszym. Jeśli zrobisz to w przeszłym to afirmacje będą wspomnieniem natomiast czasie przyszłym będą marzeniem. Nie używaj słowa „NIE”. Pomijaj słowa: „pragnę”, „potrzebuję” oraz „chcę”, ponieważ przez nie będziesz dążyć do stanu niespełnienia, a przecież nie o to nie chodzi .

Jak rozpocząć formułowanie afirmacji?

Jeśli chcesz, aby Twoje afirmacje były skuteczne, zacznij od znalezienia tego przekonania, które ogranicza Cię. Następnie skup się na przeciwieństwie tego stanu. Ważne jest również wytyczenie celu, w którego osiągnięciu ma Cię wspierać Twoja afirmacja.

12 afirmacji, które odmienią każdy Twój dzień i będą Cię wspierać w działaniach

  1. Jestem kobietą szczęśliwą niezależną.
  2. Każdego dnia korzystam ze swojej wiedzy oraz doświadczenia.
  3. Otaczam się ludźmi pozytywnie nastawionymi do życia.
  4. Kiedy piszę, jestem rozumiana zgodnie z moją intencję.
  5. Pomagam innym osiągać cele i spełniać nawet najskrytsze marzenia.
  6. Materiały, które publikują są pomocne dla innych.
  7. Jestem zdrowa.
  8. Mam satysfakcjonującą pracę.
  9. Zawsze zachowują spokój.
  10. Każdy mój dzień jest piękniejszy od poprzedniego.
Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *